Praha bude hostiť prvé Európske obalové sympózium
Záver júna sa v Prahe ponesie v znamení obalov. Najnovšie zmeny v obalovej legislatíve, nové požiadavky na recykláciu, znižovanie plastového odpadu, udržateľnosť obalov, ale aj pohľad na rôzne inovácie, ktoré sú potrebné k minimalizácii vplyvu obalových materiálov na životné prostredie. O tom všetkom budú hovoriť odborníci na Európskom obalovom sympóziu (European Packaging Symposium), ktoré sa uskutoční vo štvrtok 27. júna 2024 v Prahe.

Česká zemědělská univerzita v Prahe sa tesne pred letnými prázdninami stane dejiskom Európskeho obalového sympózia, ktoré, ako uvádzajú organizátori na svojej stránke, sa zameriava na najnovšie zmeny v obalovej legislatíve, aktuálne trendy v obalovom priemysle a zároveň ponúka priestor na diskusiu o budúcom smerovaní a inováciách v oblasti obalov. „Počas podujatia sa účastníci dozvedia, ako legislatívne zmeny ovplyvňujú priemysel v rôznych krajinách Európy a zároveň sa môžu tešiť na rôzne inšpirujúce prípadové štúdie od popredných európskych značiek, ktoré úspešne zaviedli udržateľné obalové stratégie do svojich systémov,“ sľubujú organizátori.

Sympózium je určené pre výrobcov obalov, spracovateľov, maloobchodníkov, značky, politikov, regulačné orgány či rôzne organizácie, ktoré sa zaujímajú o aktuálny vývoj a osvedčené postupy v obalovej brandži. Chýbať nebudú ani zaujímaví spíkri a účastníci si tak vypočujú napríklad novinky z nemeckej obalovej legislatívy od Gundy Rachut z Foundation Central Packaging Register či globálny pohľad na udržateľný design obalov od Neridy Kelton z Australian Institute of Packaging a WPO.

Európske obalové sympózium organizuje Obalový inštitút SYBA. Viac informácií je na stránke www.obalovaakademie.cz, kde sa zároveň môžu záujemcovia na toto podujatie prihlásiť.